Zabawy dla dziewięciolatka

Dziewięciolatki w dużej mierze są w stanie zająć się zabawą same. Jednak co, gdy dziecko się nudzi? Podpowiadamy zabawy, które się sprawdzą. 

W dłuższej podróży czy w kolejce dzieci mogą się nudzić. W dużej mierze od rodzica zależy, czy czas nie będzie im się wówczas dłużył. Warto mieć wówczas przy sobie komiksy i proste książki, które dziecko będzie czytało z przyjemnością.

Można też zająć dziewięciolatka zabawkami logicznymi, polegającymi na układaniu klocków czy rozwiązywaniu łamigłówek. Istnieją zeszyty zagadek i zadań, które pomagają znaleźć odpowiednie zajęcie.

Dzieci w tym wieku lubią też przeprowadzać proste eksperymenty, więc warto kupić zestaw chemiczny, mikroskop czy sprzęty muzyczne. Może to być początek pasji na całe życie lub sposób na rozwinięcie zdolności kreatywnych, które na pewno przydadzą się w późniejszym życiu.

Dobrym pomysłem na zabawę, gdy nie ma zabawek, są wycinanki. Dzieci mogą tworzyć kolaże czy domki dla lalek, a do tego wystarczą tylko stare gazety lub opakowania od prezentów, klej i nożyczki.