Zabawki do raczkowania – co wybrać?

Maluchy przez pewien okres życia większość czas spędzają w swoim łóżeczku – śpią, odpoczywają i nawet się w nim bawią. Przychodzi jednak chwila, kiedy brzdące zaczynają raczkować – to niezwykle istotny moment dla rodziców, głównie ze względu na to, że muszą bardziej skupiać się na szkrabie i go pilnować. Na raczkującego maluszka czyha wiele niebezpieczeństw dlatego zawsze trzeba mieć go na oku. Mimo tego, wiele rodziców strasznie się cieszy na widok raczkującego dziecka – oznacza to bowiem, że rozwija się ono prawidłowo i nie ma powodu do niepokoju.

By ten okres w życiu brzdąca minął mu przyjemnie, warto zadbać o zakup odpowiednich gadżetów. Sklepy, oferujące zabawki dla dzieci np. https://malesmyki.pl mają szeroki asortyment tego typu produktów. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najlepsze zabawki do raczkowania.

Które zabawki do raczkowania najlepiej wybrać?

Szkraba z pewnością zaciekawi i zafascynuje kula do raczkowania. Tocząca się kula to zachęta dla brzdąca do podążania za nią. Nie jest to jednak zwykła piłka. Przykuwa uwagę dziecka ciekawą gamą kolorystyczną jak również efektami dźwiękowymi czy świetlnymi. Maluszek widząc światełka i słysząc wydobywające się z niej dźwięki z pewnością z chęcią będzie gonił ją po całym pokoju a tym samym ćwiczył raczkowanie. To z pewnością jeden z oryginalniejszych gadżetów dla smyków właśnie do nauki raczkowania.

Doskonałym zakupem okażą się również z pewnością walce bądź tuby do raczkowania. Jego działanie jest zbliżone do działania kuli. Tego typu zabawki również świecą i wydają ciekawe dla ucha dziecka melodie. Oprócz tego nierzadko zawierają one wewnątrz koraliki, które szeleszczą podczas toczenia.

Ciekawym pomysłem w przypadku dziecka, które zaczyna swoją przygodę z raczkowaniem są również tory przeszkód. Ich wybór jest naprawdę spory. Różnią się one od siebie przede wszystkim poziomem trudności, który powinien być dopasowany do umiejętności maluszka, by ten w pełni mógł cieszyć się atrakcyjną zabawą.