Ultra plastelina – nowsza, ciekawsza forma tradycyjnej plasteliny

W dzisiejszych czasach sklepy z zabawkami dla dzieci jak chociażby https://malesmyki.pl mają tak szeroki wybór produktów, że można fundować maluchom coraz ciekawsze i oryginalniejsze gadżety. Dzieciaki o artystycznej duszy uwielbiają bawić się plasteliną – to nie tylko doskonała okazja do tego, by ćwiczyć motorykę mniejszą ale również rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność.

Producenci zabawek dla najmłodszych starają się spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających brzdąców. Jeśli naszym maluchom znudzi się zabawa tradycyjną plasteliną warto pomyśleć o zakupie czegoś nowego, co zaciekawi szkraba i nadal będzie rozwijało jego umiejętności. W ostatnim czasie sporą popularnością wśród najmłodszych cieszy się sprytna plastelina. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, czym właściwie jest i jakie możliwości daje dziecku.

Czym jest ultra plastelina i w jaki sposób maluch może ją wykorzystać?

Wszelkie rodzaju masy plastyczne zawsze cieszą się wśród dzieci dużym zainteresowaniem. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że ultra plastelinę łączy naprawdę niewiele z tą tradycyjną. Jedyne podobieństwa to przede wszystkim nazwa oraz możliwość tworzenia i lepienia różnych kształtów. Ultra plastelina posiadaj jednak znacznie większy wachlarz zastosowań i daje dziecku znacznie więcej możliwości na ciekawą i atrakcyjną zabawę.

Na samym początku warto wspomnieć, że masa ta jest niezwykle elastyczna. Pod wpływem wysokiej temperatury staje się miękka i łatwo ją rozciągać oraz tworzyć z niej ciekawe i oryginalne przedmioty. Doskonale sprawdzi się również w przypadku zgniatania, zwijania czy skręcania. Po sklejeniu w kulkę, ultra plastelina będzie doskonałym narzędziem do zabawy. Twarda kula może zastąpić małą piłeczkę, którą można odbijać

Ultra plastelina dostępna jest nie tylko w różnych kolorach ale również w różnych wersjach. Możemy sprezentować brzdącowi ultra plastelinę klasyczną, wrażliwą na wysoką temperaturę, świecącą w ciemności czy chociażby krystaliczną. Któraś z nich z pewnością przypadnie do gustu naszemu dziecku.