Telefon zabawka – lepsza i mniej szkodliwa wersja smartfona

Dzieciaki od najmłodszych lat próbują naśladować rodziców. Każdego dnia ich obserwują i czerpią od nich wzorce zachowań. Chętnie również sięgają po przedmioty codziennego użytku, których używają rodzice a którymi dzieci niekoniecznie powinny się bawić. Mowa tu chociażby o telefonie komórkowym – maluch, który widzi wpatrującą się w ekran smartfona mamę, z pewnością po jakimś czasie będzie chciał być na jej miejscu i bawić się jej komórką. O ile spędzanie czasu przy realnym telefonie któregoś z rodziców negatywnie wpływa na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka o tyle zabawowe tego typu gadżety mogą malucha naprawdę wiele nauczyć.

W sklepach, które oferują zabawki dla dzieci, wybór jest ogromny. Producenci dwoją się i troją by spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających, młodych klientów. Dzisiaj podpowiadamy, dlaczego warto kupić dziecku telefon-zabawkę.

Dlaczego warto kupić dziecku telefon zabawkę?

Na samym początku warto wspomnieć, że to ciekawa alternatywa dla realnego smartfona, który jak już wcześniej zostało wspomniane, ma negatywny wpływ na rozwój naszego dziecka. Telefon-zabawka z pewnością odwróci jego uwagę od komórki mamy bądź taty a przy okazji dostarczy mu solidnej porcji rozrywki.
Oprócz tego, że telefony edukacyjne dla najmłodszych atrakcyjnie prezentują się pod względem wizualnym to jeszcze oferują maluchowi szereg, różnego rodzaju funkcji. Są one zazwyczaj dostosowane do wieku i potrzeb dziecka.

Telefony edukacyjne, podobnie jak smartfony dla dorosłych posiadają klawisze, które maluch może naciskać i wybierać tym samym odpowiedni numer. Dzięki temu brzdąc ćwiczy swoją motorykę mniejszą i koordynację wzrokowo-ruchową. Telefon zabawka to także świetna okazja do tego, by dziecko mogło nauczyć się pierwszych cyferek. Dzieci chętniej uczą się właśnie przez zabawę – więcej zapamiętują i nie kojarzą nauki tylko i wyłącznie z przykrym obowiązkiem. Niektóre telefony mówią nawet w dwóch językach i pomagają brzdącowi w nauce zwierząt czy kolorów – śmiało można powiedzieć, że to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/