Tablet edukacyjny dla malucha – zabawkowa elektronika posiadająca szereg zalet

Wielu rodziców uważa dawanie dziecku tableta czy innych urządzeń elektronicznych za absurd – nic dziwnego ponieważ w pewnym okresie życia malucha mają one negatywny wpływ na jego rozwój. Dzieci, które nie mają jeszcze dwóch lat, nie powinny mieć styczności z urządzeniami elektronicznymi, które dostarczają maluchowi zbyt wiele bodźców mogących powodować problemy z koncentracją czy skupieniem. Może to również skutkować opóźnionym rozwojem funkcji poznawczych.

U dzieci, które regularnie korzystają ze smartfonów czy tabletów zauważa się również wzrost agresji oraz napady złości. W sklepach, oferujących zabawki dla dzieci dostępne są jednak gadżety, które do złudzenia przypominają ‘dorosłą’ elektronikę. Mowa tu o tabletach edukacyjnych dla najmłodszych.

Dlaczego warto kupić dziecku tablet edukacyjny?

Tablety edukacyjne wykonane są w przyjemnych dla oka dziecka barwach. Przykuwają jego uwagę nie tylko atrakcyjnym wyglądem ale również szeregiem ciekawych funkcji. Dziecko korzystając z zabawkowego tabletu nie tylko czerpie ogromną frajdę ale również może się czegoś nauczyć. Tablety edukacyjne mają różnobarwne przyciski,pokrętła,lampki, które maluch może samodzielnie wciskać czy uruchamiać. Zabawki tego typu często posiadają również mechanizmy wydające dźwięki, dzięki którym maluch może poznać odgłosy wydawane przez zwierzęta czy instrumenty. Tablety edukacyjne pozwalają szkrabom na naukę liter, cyfr jak również kolorów bądź kształtów.

Zabawkowa elektronika zazwyczaj przeznaczona jest dl szkrabów już do 6 miesiąca życia. Wiadomo, że najmłodsze maluchy powinny mieć proste tablety z niewielką ilością funkcji i przycisków. Starsze dzieciaki na pewno poproszą o nieco bardzie skomplikowaną wersję.

Każda zabawka, bez względu na przeznaczenie powinna być w stu procentach bezpieczna dla naszego dziecka i nie stwarzać zagrożenia podczas jej użytkowania. Jeśli chodzi o tablet edukacyjny nie może on posiadać małych ruchomych elementów jak również ostrych krawędzi. Zwróćmy również uwagę na to, czy baterie są dobrze zabezpieczone przed wyciągnięciem.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/