Prezent dla koleżanki z przedszkola – co wybrać?

Dziecięce urodziny i kinderbale to wspaniała zabawa dla dzieci. Dla rodziców jednak głównie stres związany z koniecznością kupienia zabawki dobrej dla danego dziecka.

Na początek warto spytać dziecko, co lubi jego przyjaciel. Być może odpowiedź okaże się prosta i nie pozostanie nic innego, niż kupić daną rzecz. Zabawki te jednak mogą być czasem bardzo drogie. Producenci wielu z nich dbają jednak o tańsze elementy, które można dokupywać, by powiększać kolekcję.

Mogą to być nowe stroje czy meble do kompletu. W przypadku lalek i misi można też pokusić się o zrobienie prezentu samemu. Dzieci, które „mają już wszystko”, mogą być oczarowane ręcznie uszytym płaszczykiem dla lalki czy wydzierganą torebką. Dzięki temu nie zdublujemy prezentu o co łatwo na większych imprezach dziecięcych.

Warto też wybierać mazaki i inne pomoce plastyczne. Dziewczynki uwielbiają wyklejać, wycinać i malować. Pewnie większość z nich ma już kredki i farby, ale każda ucieszy się ze zmywalnych lub pachnących flamastrów czy brokatowych naklejek.