Pomysły na zabawę na plaży z dzieckiem

Wielkimi krokami zbliża się majówka a tuż po niej rozpocznie się sezon urlopowy. Przedstawiamy nasze propozycje na plażowanie z dzieckiem.

Małe dzieci kochają odpoczynek nad wodą, jednak wiatr, piasek i palące słońce im nie służą. Dobrym wyjściem może być zakup namiotu plażowego. Pomieści on dziecko i jego zabawki (koniec z gubieniem ich w piasku!) i sprawi, że zabawa nad wodą będzie bezpieczna i komfortowa. Co ciekawe, istnieją nawet namioty chroniące przed promieniowaniem UV.

Kolejny przydatny nad wodą gadżet to buciki do kąpieli. Są wykonane z gumy, więc nie trzeba ich suszyć a przy tym mamy pewność , że dziecko nie skaleczy stóp o kamienie czy pozostawione na plaży śmieci.

Urlop nad wodą nie może udać się bez ręcznika z kapturem. Spełnia on dwie funkcje – po wyjściu z wody można się nim wytrzeć, ale też nosić cały dzień jako zamiennik ciepłego sweterka. Warto też szukać zabawek i klocków wodoodpornych, które często sprzedawane są w specjalnych pokrowcach. Pozwalają bawić się nad wodą przez długie godziny.