Najlepsze spacerówki dla siedzącego dziecka

Wózki spacerowe przeznaczone są dla dzieci, które umieją już siedzieć. Jak wiadomo takie maluchy są bardzo ruchliwe, zatem wybór wózka nie jest wcale łatwy, gdyż należy wziąć pod uwagę nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo. Nie można również zapomnieć o funkcjonalności wózka spacerowego dla dziecka. Ale czy można znaleźć idealne modele?

Co wziąć pod uwagę wybierając wózki spacerowe?

Być może każdy rodzic oczekuje czegoś innego. Pojęcie dizajnu może znacząco się różnić, wszak o gustach się nie dyskutuje. Jednak to co łączy wszystkich rodziców, to fakt, że chcą oni dla dziecka jak najlepiej. Zatem najważniejsze, czym należy kierować się przy wyborze wózka spacerowego dla dziecka, jest jego bezpieczeństwo. A na bezpieczeństwo składa się wiele czynników. Jak wiadomo dzieci nie umieją usiedzieć na miejscu. To i siedząc w wózku wiercą się, kręcą, dlatego należy zapewnić im bezpieczeństwo. Stąd ważne, aby wózek spacerowy dla dziecka miał nie tylko pasy bezpieczeństwa, ale również barierkę bezpieczeństwa. Dzięki temu nie będzie trzeba obawiać się, że pociecha wypadnie z wózka. Również istotne znaczenie ma rozkładane i przekładane siedzisko. To zapewnia całkowitą wygodę dziecku, może ono również zdrzemnąć się podczas spaceru. Kolejne absolutne must have to zwrotne, ale i stosunkowo duże kółka. W tym przypadku powinny one być pojedyncze, gdyż podwójne bardzo szybko mogą się niszczyć, przez to, że brud dostaje się w zakamarki. Na samym końcu konieczny jest też regulowany podnóżek, dzięki temu nawet roczny maluszek może oprzeć swoje nóżki. Skoro o wygodzie i bezpieczeństwu już było, to teraz warto pomyśleć o udogodnieniach dla rodziców. Nie wszyscy mają dom, czy mieszkają na parterze, zatem często konieczne jest znoszenie wózka spacerowego. Dlatego, aby zadbać o kręgosłup należy wybierać lekkie modele. Ważne jest również prowadzenie, dobrze aby wózek spacerowy dla dziecka można było prowadzić jedną ręką. Mile widziany jest też wysokiej jakości, jednocześnie nieprzemakalny materiał, który łatwo można uprać, bo jak wiadomo mistrzami w brudzeniu się są małe dzieci. Zatem jakie wózki spacerowe są godne uwagi?

3 miejsce – Coletto Joggy

Ostatnie miejsce na podium zdobywa wygodny wózek spacerowy dla dziecka Coletto Joggy. Wyróżnia on się sportowym stylem, ale i ponadczasowym dizajnem. Prostota połączona z jakością i precyzją wykonania jest doskonałym wyborem. Warto tutaj zwrócić uwagę na różne funkcje, które posiada ten model. Dzięki pasom i barierkom jest on w pełni bezpieczny. Ma również regulowany podnóżek oraz pokrowiec na nóżki, który doskonale sprawdzi się zimą. Dodatkową zaletą jest koszyk w zestawie, co bardzo ułatwi i umili zakupy. Jedyny minusem jest fakt, że montaż siedziska przód- tył nie jest możliwy.

2 miejsce – Peg-Pérego Si Completo

Drugie miejsce zajmuje Peg-Pérego Si Completo. To świetny model, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Stabilna konstrukcja, a przy tym wyjątkowa lekkość sprawiają, że to naprawdę dobry wózek. Prosty dizajn klasyczny wygląd idą w parze z wysokiej jakości materiałem, który bardzo łatwo utrzymać w czystości. Również ten model posiada zarówno pasy, jak i barierkę, dzięki temu również jest w pełni bezpieczny. Kolejną jego zaletą są amortyzowane i piankowe koła, które umożliwiają jazdę po każdym terenie. Oczywiście amortyzują też wstrząsy. Tutaj małym minusem jest brak możliwości rozłożenia wózka do pozycji leżącej.

1 miejsce- TFK Joggster Trail

Pierwsze miejsce zajmuje TFK Joggster Trail, który można określić mianem wózka na miarę XX wieku. Otóż bezpieczeństwo i dizajn idą tutaj w parze. Nowoczesna i mocna konstrukcja połączona jest z wysokiej jakości materiałem. Mnogość funkcji to kolejna zaleta. Oczywiście poza pasami i barierką bezpieczeństwa model posiada hamulec ręczny oraz nożny. Warto także zwrócić uwagę na siedzisko z wkładką. Zastosowanie włókien węglowych sprawia, że wózek jest bardzo lekki. Masywne i pompowane koła zapewniają pełną stabilizację, ale również możliwość prowadzenia po każdej nawierzchni. Taki wózek świetnie sprawdzi się podczas joggingu.

Wygodny wózek spacerowy dla dziecka to przede wszystkim bezpieczny wózek spacerowy. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i w żadnym wypadku nie należy na nim oszczędzać.