Muzyka a rozwój naszego dziecka

Muzyka powinna towarzyszyć naszemu dziecku już od pierwszych dni jego życia. Niektóre mamy puszczają spokojne, relaksujące melodie swoim brzdącom nawet, jeśli są jeszcze w brzuchu. Już wtedy muzyka ma pozytywny wpływ na maluszka. Gdy dziecko pojawi się na świecie, powinniśmy zadbać o to, by każdego dnia miał styczność z muzyką, tak jak dorośli – słuchamy jej w radio, oglądamy kanały muzyczne czy chociażby zakładamy słuchawki na uszy i delektujemy się nią w drodze do pracy czy szkoły.

Muzyka ma bardzo dobry wpływ na wyobraźnię naszego dziecka jak również zdolność koncentracji. Dziecko ćwiczy swoją pamięć i czuje się zrelaksowane. Oprócz tego muzyka doskonale rozładowuje stres i emocje. Zostało nawet udowodnione, że szkraby którym od pierwszych dni życia towarzyszy muzyka, nie mają problemów z nauką pisania czy czytania.

Zabawki, które stymulują słuch naszego szkraba

Zabawki dla dzieci są dzisiaj na tyle różnorodne, że znajdziemy również takie, które nie tylko sprawiają maluchowi ogromną frajdę ale również mają pozytywny wpływ na jego rozwój. Jeśli zależy nam na tym, by odpowiednio kształtować słuch szkraba warto mu sprawić instrumenty dla dzieci. Ich wybór na półkach sklepowych jest ogromny. Jeśli maluch dodatkowo przejawia zainteresowania dźwiękami i muzyką – na pewno ucieszy się z takiego zakupu. Kto wie, może to zapoczątkuje w dziecku życiową pasję. Taka forma rozrywki ćwiczy u dziecka rytm i równowagę.

Dla najmłodszych brzdąców dobrym zakupem z pewnością okażą się projektory, karuzele czy maskotki. To zabawki, które posiadają efekty dźwiękowe i wygrywają melodie. Oprócz tego posiadają także szereg innych funkcji. Grająca maskotka czy karuzela to doskonała okazja do stymulowania zmysłu słuchu u naszego dziecka.

Muzykę do życia naszego maluszka mogą wnosić także interaktywne zabawki czy zwykła grzechotka – z nią do czynienia brzdące mają już od kołyski. Dla nieco starszych dzieci, które uwielbiają śpiewać dobrym rozwiązaniem będzie zabawkowy mikrofon, z którym brzdąc prędko nie będzie chciał się rozstawać.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/