Kocyk przytulanka dla niemowląt – dlaczego warto sprawić maluchowi?

Niemowlęta w początkowym okresie swojego życia potrzebują poczucia ciepła i przytulnej atmosfery, także podczas snu. Ważne jest to, by maluch w swoim łóżeczku czuł się bezpiecznie i pewnie a otaczające go przedmioty wprowadzały przyjemną oraz przytulną aurę. Ciepły, mięciutki kocyk oraz maskotka, z którą brzdąc będzie mógł zasypiać i która będzie mu towarzyszyła w trakcie snu to nieodłączne atrybuty każdego maluszka.

W sklepach z zabawkami i akcesoriami dla dzieci możemy znaleźć mnóstwo tego typu gadżetów. Warto jednak pomyśleć o połączeniu dwóch, niezbędnych rzeczy dla malucha i sprawić mu kocyk przytulankę. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto kupić go dziecku i czym kierować się przy jego zakupie.

Jak wybrać najlepszy kocyk przytulankę dla dziecka?

Na wstępie należy przedstawić zalety takiego zakupu. Przede wszystkim szkrab w trakcie snu przytulając się do kocyka nie zrzuca go z siebie. Dzięki temu dziecko ciągle jest przykryte i odczuwa ciepło. Zwykłe koce często nie leżą na naszym maluchu a obok niego. Kocyki przytulanki zróżnicowane są pod względem kolorystycznym. Oprócz tego przyszyte są do niego różne maskotki. Najczęściej jest to jednak króliczek bądź miś.

Decydując się na zakup kocyka przytulanki dla szkraba powinniśmy zwrócić uwagę na kilka, dość ważnych czynników. Pierwszym z nich bez wątpienia rozmiar okrycia. Każdy rodzic świadomy jest tego, że maluchy rosną jak na drożdżach więc skoro wybierzemy za mały kocyk, nie posłuży on naszemu dziecku zbyt długo. Kolejną rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest materiał, z którego wykonany koc. Najlepiej by była to bawełna bądź polar. Równie ważne jest wykończenie. W tego typu okryciu muszą być mocne szwy by maluch w trakcie snu go po prostu nie potargał.

Jak już wcześniej zostało wspomniane wybór tego typu gadżetów w sklepach jest naprawdę spory i z pewnością znajdziemy coś, co przypadnie do gustu naszemu maluszkowi.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://frajdadziecka.pl/kocyk-przytulanka-warto-kupic-maluchowi/