Gry planszowe – rozrywka i nauka w jednym

Gry planszowe to świetna forma rozrywki nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Można powiedzieć, że gry planszowe ‘odrodziły’ się na nowo i coraz częściej goszczą w naszych domach i umilają nam czas. Jak już wcześniej zostało wspomniane, świetnie bawią się przy nich i dorośli i maluchy. To doskonała okazja do tego, by spędzić razem trochę czasu z dzieckiem, tym bardziej że takie zajęcie pozytywnie wpływa na rozwój szkraba i jego umiejętności.

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych np. https://kinderall.de wybór gier planszowych jest naprawdę spory. Warto jednak je kolekcjonować i spędzać czas w ich towarzystwie, bo niosą ze sobą naprawdę wiele korzyści, szczególnie dla dzieci.

Dlaczego warto grać z dzieckiem w gry planszowe?

Gry planszowe poprawiają koncentracje oraz zdolności logicznego myślenia. Najlepiej w tym wypadku sprawdza się, chociażby szachy czy warcaby. Niektóre z planszówek wymagają również od szkrabów spostrzegawczości oraz umiejętności błyskawicznego podejmowania decyzji. Krótko mówiąc, to doskonała okazja do tego, by poprawić swój refleks. Istnieją gry, które ponadto doskonale ćwiczą pamięć.

Oprócz funkcji rozrywkowych planszówki oferują naszym szkrabom także walory edukacyjne. Śmiało można powiedzieć, że to połączenie przyjemnego z pożytecznym – nauki i zabawy w jednym. Dzięki grom planszowym nasza pociecha może nauczyć się cyfr, liter czy angielskich słówek. Te, które wymagają skojarzeń, wpływają z kolei pozytywnie na kreatywność i wyobraźnię szkraba.

Warto również wspomnieć o tym, że gry planszowe uczą dzieci zdrowej rywalizacji. Pokazują również, że w życiu nie zawsze można wygrywać i trzeba brać pod uwagę również porażkę. To także świetna okazja do tego, by nauczyć się gry zespołowej – prędzej czy później taka umiejętność przyda się dzieciakom, chociażby w szkole.

Jak więc widać, zalet gier planszowych jest mnóstwo. To nie tylko solidna porcja rozrywki dla dziecka, ale również czas, kiedy może się czegoś nauczyć.