Co kupić koleżance z klasy?

Dziewczynki w wieku szkolnym i przedszkolnym chętnie organizują dla koleżanek podwieczorki i przyjęcia. Co kupić, gdy dziecko zostanie zaproszone na jeden z nich?

Warto zacząć od zabawek edukacyjnych, przeznaczonych dla dzieci obojga płci. Jeśli dziewczynka ma dużo lalek i różowych gadżetów, będzie to dla niej ciekawa odmiana, która może pomóc odkryć nową pasję.

Do tej kategorii zalicza się zestawy do eksperymentów i składane modele do późniejszego malowania. Pozostając przy malowaniu, warto wybierać oryginalne dodatki. Dziecko prawdopodobnie ma już farby czy kredki, ale pewnie nie ma brokatowych mazaków, stempelków czy naklejek.

Naklejki są szczególnie wdzięczne, bo trudno zdublować prezent, a dzieci je uwielbiają. Jeśli dziewczynka uwielbia lalki i misie, warto uzupełnić jej kolekcję. Trudno kupić samą lalkę ze względu na cenę, ale na pewno doceni komplet ubranek czy gadżetów.

To też wyjście dla osób, które nie chcą wydawać dużo pieniędzy – ubranka dla misia czy lalki można zrobić na szydełku lub uszyć, a mebelki wystrugać.